راهنمای بهینه‌سازی تصاویر و ویدئو

راه‌حل‌های بهینه‌سازی تصاویر برای داشتن سرعت لود بهتر در یک‌لینک


استفاده از تصاویر بهینه‌شده از لحاظ حجم و کیفیت مناسب وب، تجربه بهتری موقع لود صفحات وب با سرعت بیشتر به کاربر منتقل می‌کند. چه بسا بخاطر عدم رعایت این مورد که باعث سرعت لود کم صفحه یک‌لینکتان می‌شود کاربر از بازدید صفحه شما منصرف شود.

لذا قصد داریم در این بخش برای بهینه‌سازی تصاویر و ویدئوها چند راه‌حل سریع و تاثیرگذار به شما معرفی می کنیم:


استفاده از برنامه تلگرام:

یک راه‌حل سریع و بسیار ساده استفاده از تلگرام و برنامه‌های مشابه است.

کافیه عکس مورد نظر را در بخش پیام‌های ذخیره شده ارسال کنیم. تلگرام خودکار کیفیت تصویر را بهینه خواهد کرد و ما می توانیم با ذخیره دوباره آن به تصویر بهینه مورد نظرمان دست پیدا کنیم.


استفاده از وب سایت‌های بهینه‌ساز تصاویر آنلاین:

راه کار این سایت‌ها بدین‌گونه است که در بخش مربوطه عکس مورد نظر را بارگذاری می‌کنید و این وب‌سایت‌ها تصویر بهینه را برای شما آماده دانلود می‌کنند.

در زیر به برخی از این سایت‌ها اشاره می‌شود:ابزار فشرده‌سازی و بهینه‌سازی ویدیو:

ابزارهای فشرده سازی داده مانند Blazemp و HandBrake می توانند بدون افت شدید کیفیت، حجم فایل های تصویری شما را پایین بیاورند و بدیهی است که فایل های کوچکتر سریع تر بارگذاری می شوند. بنابراین با فشرده سازی فایل های ویدیویی زمان و حجم اینترنت کاربران خود را خود را حفظ می کنید! البته سعی کنید که حد وسط را رعایت کنید؛ فشرده سازی بسیار شدید ممکن است باعث افت کیفیت شود و ویدیوهایی که کیفیت پایین دارند باعث زدگی و دوری کاربران از سایت شما می شوند.معرفی منابع تصویر باکیفیت و رایگان:

از این منابع رایگان هم می‌توانید تصاویر، آیکون و ... را برای استفاده در بک‌گراند، آواتار، اوپن‌گراف، بلوک تصویر و سایر قسمت‌های یک‌لینک‌تان رایگان دریافت کنید:

فقط توجه نمایید که پس از دریافت این تصاویر را هم با شیوه‌های مطرح شده بهینه نمایید.
آخرین بروزرسانی در: 9 دسامبر, 2021