جستجوگر کش گوگل

جستجوگر کش گوگل ابزاری است که بررسی می‌کند آیا گوگل نسخه کش شده یک وب سایت یا صفحه وب را دارد یا خیر. هنگامی که گوگل یک وب سایت یا صفحه وب را می خزند، یک کپی از محتوا را در حافظه پنهان خود ذخیره می‌کند. این می‌تواند در مواردی مفید باشد که وب‌سایت اصلی از کار افتاده یا در دسترس کاربران نباشد، یا زمانی که تغییراتی در صفحه‌ای انجام شده است، که مقایسه آن‌ها هنگام مشاهده نسخه‌های قبلی صفحه از حافظه پنهان آسان‌تر است.

جستجوگر کش گوگل به سادگی کش گوگل را برای نشانی اینترنتی خاص ارائه شده توسط کاربر بررسی می‌کند تا مشخص کند که آیا نسخه کش شده موجود از صفحه وجود دارد یا خیر. اگر یک نسخه کش وجود داشته باشد، این ابزار یک لینک به آن نسخه، از جمله تاریخ و ساعت آخرین ذخیره آن را نمایش می دهد.

جستجوگر کش گوگل می تواند برای توسعه دهندگان، وب مسترها و متخصصان سئو مفید باشد که می خواهند تأیید کنند که گوگل صفحات وب سایت خود را ایندکس کرده است یا اگر تغییراتی در محتوای وب سایت ایجاد شده است که می خواهند با نسخه قبلی صفحه ذخیره شده مقایسه کنند. . همچنین می‌تواند توسط افراد برای مشاهده صفحات حافظه پنهان یک وب‌سایت که به طور موقت خاموش یا در دسترس نیست، استفاده شود.

اشتراک‌گذاری