رمزگذار URL

رمزگذار URL ابزار یا فرآیندی است برای تبدیل کاراکترها یا متن به فرمت ایمن URL برای استفاده در یک منبع یاب یکنواخت (URL). URL یک آدرس وب است که یک شناسه منحصر به فرد برای صفحات وب، فایل های رسانه ای و سایر منابع موجود در اینترنت ارائه می دهد.

URL ها برای معتبر بودن باید با استانداردهای خاصی مطابقت داشته باشند و کاراکترهای خاص مانند فاصله ها، نمادها یا نویسه های غیر ASCII اغلب می توانند باعث شکستن یا عدم کارکرد صحیح URL شوند. بنابراین، رمزگذاری URL برای تبدیل این کاراکترهای خاص به قالبی استفاده می شود که می تواند از طریق اینترنت بدون تغییر داده های اصلی منتقل شود.

فرآیند رمزگذاری شامل جایگزینی کاراکترهایی است که از نظر URL ایمن نیستند با نماد % و به دنبال آن دو رقم هگزا دسیمال که نشان دهنده مقدار ASCII نویسه است. این تضمین می‌کند که داده های اصلی حفظ شده و به درستی بدون شکستن URL منتقل می شوند.

رمزگذاری URL به طور گسترده در توسعه وب و برنامه های آنلاین که URL ها درگیر هستند، مانند فرم های وب، پرس و جوهای جستجو و سایر داده هایی که از طریق اینترنت منتقل می شوند، استفاده می شود. این امر کدگذاری URL را به ابزاری ضروری برای اطمینان از عملکرد، خواندن و در دسترس ماندن URL ها برای موتورهای جستجو و کاربران تبدیل می‌کند.

اشتراک‌گذاری

ابزارهای مشابه

رمزگشای URL

ورودی URL را رمزگشایی کنید تا به یک رشته معمولی بازگردید.