با فعال‌سازی تایید دو مرحله‌ای اینستاگرام، اینترنت محل امن شما خواهد بود

در 21 سپتامبر, 2023 ایجاد شدراهنما • 124 بازدید

یکی از مواردی که می تواند دغدغه اغلب کاربران باشد بحث امنیت حساب و همچنین لینک‌های وارد شده در حسابشان می‌باشد. یکی از بهترین و رایجترین راهکارها استفاده از تایید دو مرحله ای است که در اُوو این امکان را برای شما فراهم کرده ایم.

تایید هویت دو مرحله ای یک روش امنیتی است که نیاز به دو عامل مجزا برای ورود به یک حساب کاربری دارد. معمولاً این دو عامل شامل رمز عبور و یک کد تایید هستند که به شماره تلفن همراه یا ایمیل شما ارسال می شوند. برخی از سرویس های آنلاین همچنین از برنامه های تایید هویت استفاده می کنند که کد را در دستگاه شما تولید می کنند. با استفاده از تایید هویت دو مرحله ای، شما مطمئن می شوید که حتی اگر رمز عبور شما در اختیار کسی قرار بگیرد، نمی تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند. تایید هویت دو مرحله ای یک راه ساده و مؤثر برای افزایش امنیت حساب های آنلاین شما است.

در این مقاله، قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید تایید هویت دو مرحله ای را در چند برنامه مشهور فعال کنید. ابتدا به معرفی نرم افزار Google Authenticator برای ایجاد رمزعبور یکبار مصرف می‌پردازیم.

Google Authenticator چیست و چگونه کار می‌کند؟

Google Authenticator یک برنامه است که برای افزایش امنیت حساب های آنلاین شما می توانید از آن استفاده کنید. این برنامه با ایجاد یک رمز عبور یکبار مصرف (OTP) برای هر حساب که به آن متصل شده اید، جلوی دسترسی سایرین به حساب شما را می گیرد. برای کار با Google Authenticator، شما نیاز دارید که ابتدا برنامه را از فروشگاه های معتبر دانلود و نصب کنید. سپس باید به حساب های خود در سرویس های مختلف که از احراز هویت دو مرحله ای پشتیبانی می کنند، وارد شوید و گزینه فعال سازی Google Authenticator را انتخاب کنید. در این صورت، یک کد QR یا یک کد رمز برای شما نمایش داده می شود که باید آن را با دوربین گوشی خود اسکن کنید یا آن را به صورت دستی وارد برنامه Google Authenticator کنید. با این کار، حساب شما به برنامه متصل می شود و هر بار که قصد ورود به آن را دارید، باید علاوه بر نام کاربری و رمز عبور خود، رمز عبور یکبار مصرف را هم که در برنامه نشان داده می شود، وارد کنید. این روش باعث می شود که حتی اگر نام کاربری و رمز عبور شما در اختیار سایرین قرار بگیرد، آن ها نتوانند به حساب شما دسترسی پیدا کنند. Google Authenticator یک روش ساده و مطمئن برای حفظ امنیت حساب های آنلاین شما است.

 

فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای در گوگل:

برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای در گوگل، شما باید به صفحه https://myaccount.google.com/security بروید و در قسمت "ورود به گوگل" روی "تایید هویت دو مرحله ای" کلیک کنید. سپس روی "شروع" کلیک کنید و دستورالعمل های صفحه را دنبال کنید. شما می توانید از روش های مختلف برای دریافت کد تایید استفاده کنید، مثلا پیامک، تماس صوتی، نرم افزار Google Authenticator یا کلید امنیتی.

فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای در فیسبوک:

برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای در فیسبوک، شما باید به صفحه https://www.facebook.com/settings?tab=security بروید و در قسمت "امنیت و ورود" روی "تایید هویت دو مرحله ای" کلیک کنید. سپس روی "شروع" کلیک کنید و گزینه "پیامک" را انتخاب کنید. شما باید یک شماره تلفن همراه را وارد کنید و 6 رقم کد تایید را که به آن ارسال می شود، تأييد كنيد. شما همچنین مي‌توانيد از نرم‌افزار Facebook Code Generator يا كليدهاي امنيتي استفاده كنيد.

فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای در توئیتر:

برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای در توئیتر، شما باید به صفحه https://twitter.com/settings/account/login_verification بروید و در قسمت "امنیت" روی "تایید هویت دو مرحله ای" کلیک کنید. سپس روی "شروع" کلیک کنید و گزینه "پیامک" را انتخاب کنید. شما باید یک شماره تلفن همراه را وارد کنید و 6 رقم کد تایید را که به آن ارسال می شود، تأييد كنيد. شما همچنین مي‌توانيد از نرم‌افزار Twitter Authenticator يا كليدهاي امنيتي استفاده كنيد.

فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام:

تایید هویت دو مرحله ای یک روش امنیتی است که به شما اجازه می دهد تا با وارد کردن یک کد امنیتی علاوه بر نام کاربری و رمز عبور خود، به حساب اینستاگرام خود وارد شوید. این روش جلوگیری می کند که افراد دیگر بتوانند بدون دسترسی به تلفن همراه شما، حساب شما را تصاحب کنند. برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام، مراحل زیر را دنبال کنید:

- از منوی بالای صفحه، روی آیکون پروفایل خود کلیک کنید.‌
- روی سه خط افقی در گوشه بالا سمت راست صفحه کلیک کنید و سپس گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
- در قسمت امنیت، روی تایید هویت دو مرحله ای کلیک کنید.
- روی شروع کلیک کنید و سپس گزینه مورد نظر خود را برای دریافت کد امنیتی انتخاب کنید. می توانید از پیامک یا یک برنامه مثل Google Authenticator استفاده کنید.
- شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و روی بعدی کلیک کنید. سپس کد امنیتی را که به شما ارسال شده است، وارد کنید و روی تأیید کلیک کنید.
- حالا تایید هویت دو مرحله ای برای حساب شما فعال شده است. هر زمان که بخواهید به حساب خود وارد شوید، باید علاوه بر نام کاربری و رمز عبور خود، یک کد امنیتی را نیز وارد کنید. پس از فعال سازی، ممکن است لازم باشد چندین کد پشتیبان در صورت عدم دسترسی به تلفن همراه خود ذخیره کنید. این کدها را در جای امن نگه دارید و در صورت لزوم استفاده کنید.


فعال کردن ورود دومرحله‌ای در OOVO:

برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای در اُوو وارد بخش حساب کاربری خود شوید. در این صفحه  گزینه ورود دو مرحله‌ای را مشاهده می‌نمایید. گزینه بلی را انتخاب نمایید. یک کد qr و همچنین راهنمای استفاده برای شما نشان داده می‌شود.

 

کافیست از طریق یک نرم افزار ورود دومرحله‌ای مثل Google Authenticator یا Microsoft Authenticator را نصب کنید و این کد qr را با آن اسکن نمایید.

از این به بعد موقع ورود به حسابتان علاوه بر رمز عبور، رمز ورود دومرحله‌ای هم از شما خواسته خواهد شد که با ورود این کد می‌توانید وارد حسابتان شوید.


تایید هویت دو مرحله ای یکی از بهترین روش های افزایش امنیت حساب کاربری شما در سایت ها و سرویس های آنلاین است. با فعال کردن این روش، شما می توانید از دسترسی ناخواسته به حساب خود جلوگیری کنید و خود را در برابر حملات هکرها محافظت کنید. پس از اینکه تایید هویت دو مرحله ای را فعال کردید، فراموش نکنید که همیشه تلفن همراه خود را در دسترس داشته باشید و برای موارد اضطراری، چند کد پشتیبان تولید و نگه دارید.

در عرض چند دقیقه کارت ویزیت دیجیتال، رزومه و مینی‌وب‌سایت خود را رایگان بسازید